Rusya Üniversite Öğrenci Yurtları

Hızlı Ulaşım

Rusya Üniversite Eğitimi Öğrenci Yurtları

Rusya’da üniversitelerinin %99 ’u kendi bünyesindeki öğrenci yurtlarında barınma imkanı sağlamaktadır. Rusya öğrenci yurtları genellikle kampüse yakınlığı ve ucuzluğu nedeniyle öğrenciler için kuşkusuz bir numaralı alternatifleri olmuştur.

Rusya’da bir öğrenci yurdunun aylık ücreti 50$ ile 70$ arasında olup okul yurtlarına ve şehre göre değişmektedir. Moskova lokasyonundaki öğrenci yurtlarının aylık konaklama bedeli ortalama 75-150$’dır.  Ancak diğer şehirlerde aylık yurt ücretleri genel olarak 30$ ile 70$ arasında seyretmektedir.

Rusya öğrenci Yurtların’da extra olarak okuma, çalışma salonları, spor salonları , televizyon ve multimedya salonları bulunmaktadır. Kantin benzeri satış yapılan mecraları ve her yurt girişinde güvenlik odaları mevcuttur. Bazı yurt yerleşkelerinde tiyatro ve gösteri salonları bulunmaktadır. Yurtlarda sosyal hayat canlı tutulmakta olup öğrenciler arası etkinlikler düzenlenmektedir. Rusya ‘da her kapalı alanda olduğu gibi yurtlarda doğalgaz ısıtmalı olup son derece sıcaktır.

Rusya Üniversite (Öğrenci Yurtları)

Image Lightbox
 
Image Lightbox
 
Image Lightbox
 
Image Lightbox
 
Image Lightbox
 
Image Lightbox

Daha Fazla Bilgi Alın

Eğitim programları hakkında daha fazla bilgi almak için alt tarafdaki formu bize gönderebilirsiniz.

    Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

    Bilgi Formu