NİJNİY NOVGOROD ŞEHRİ

Rusya NİJNİY NOVGOROD Şehri

Nijniy Novgorod, Oka ve Volga nehirlerinin birleştiği noktada bulunan Rusya’nın Avrupa kesiminde bir şehirdir. 1221 yılında kuruldu. Moskova’a 400 km uzaklıktadır. Rusya’nın en eski ticaret ve el sanatları şehirlerinden biridir.

Nijniy Novgorod şehri 2.5 milyonu aşan nufüsü ile Rusya’nın beşinci büyük şehridir. Oka ve İdil nehirlerinin birleştiği sulak bir alanda kurulmuş olması sebebi ile yeşillikler içinde muhteşem bir doğaya sahiptir. Şehir başkent Moskova’ya ortalama olarak 400 km uzaklıkta olup aynı zamanda ülkenin en önemli eğitim, sanat, ekonomi ve ulaşım merkezlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Özellikle eğitim denince ülke de akıllara gelen ilk yerlerden biridir ve çok önemli üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır.

İklim

Kasım ayı sonlarında kalıcı bir kar örtüsü ile mart ayı sonuna kadar süren kış aylarının soğuk olmasına rağmen ortalama sıcaklık aralıkları Temmuz ayında için +29 ° C Ocak ayında -9 ° C. Moskova iklimine benzer özellikler taşımakla birlikte nemli karasal iklim gözlenir.

Tarih

1.5 milyon nüfusa sahip şehir oka ve volga nehirlerinin kesiştiği yerde kurulu şirin bir öğrenci kentidir. Rusya’nın önemi büyük bir ekonomik, ulaşım, eğitim ve kültür merkezidir. Moskova’ya uzaklığı 400km olan Nijniy Novgorod Rusya’nın en büyük ilk 4 şehrinden biridir.

Eğitim ve Bilim

Nijniy Novgorod Rusya’nın Bilim ve Üniversite Eğitimi bakımından en iyi merkezlerinden biridir. Nijniy Novgorod’da 1900’lü yılların başlarında başlayan Üniversite eğitimi üst düzey bilim adamları ve mucitlerin kalesi olarak şehri yüceltmiştir. Şu anda dünya için çok önemli çok farklı bilimsel projelerde ve araştırmalarda Nijniy Novgorod üniversiteleri önemli roller üstlenmiş ve üstlenmektedir. Şehirde 10 üniversite ve 1 konservatuar bulunmaktadır.

Mehmetçik Mahallesi 2576 Sokak No:2/9 Pamukkale DENİZLİ

Pzt – Cmt: 9:00 – 19:00

Rusya Şehirleri

Runi Yurtdışı Eğitim Markasıdır © 2023. Tüm Hakları Gizlidir.

Bilgi Formu